קורס הנהלת חשבונות סוג 3

הנהלת חשבונות הינה מקצוע מבוקש וחשוב במעלתו, אשר הביקוש תמיד יהיה קיים. קורס הנהלת חשבונות סוג 3 הוא קורס מעמיק, בפיקוח משרד הכלכלה (משרד התמ״ת לשעבר), הכולל בתוכו מגוון רחב של נושאים הקשורים לתחומי הכלכלה, המסחר, החשבונאות, ועוד.

מכללת חשב מציעה את הקורס העומד על 214 שעות לימוד אקדמיות, כאשר מטרתו העיקרית היא הכשרה מעמיקה, מקצועית ומתקדמת ביותר עבור מנהלי חשבונות.

מנהל חשבונות בוגר לימודי הנהלת חשבונות סוג 3 הינו בעל ידע רחב יותר, מעמיק יותר ומקצועי יותר בעולם הנהלת החשבונות.

ניווט מהיר

מרצים מקצועיים בעלי ניסיון

כיתות קטנות עד 15 תלמידים

גישות למשרות חמות בתחום

הנחה מיוחדת לנרשמים חודש מראש

90% הצלחה בבחינות מוכח!

מיקום נוח בכפר סבא

מועדי פתיחה - קורס הנהלת חשבונות סוג 3

שם הקורס

מסלול

ימי לימוד

שעות לימוד

מועד פתיחה

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 ( גם בזום)

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 ( גם בזום)

ערב

א׳

17:30-21:30

05/05/2024

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס הנהלת חשבונות סוג 3 הם: תעודה סוג 2 או מתקדם של משרד התמ״ת + ועדת קבלה מטעם מכללת חשב.

למי מיועד קורס סוג 3

הקורס יועד עבור בוגרי קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 מתקדם (אשר זכו כבר לתעודה ממשרד הכלכלה), מנהלי חשבונות מנוסים ומנהלי מחלקת הנהלת חשבונות אשר רוצים לשפר את היכולות המקצועיות שלהם ואת אפשרויות התעסוקה שלהם.

מטרות הקורס

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 מעמיק את התמקצעותכם בתחום הנהלת החשבונות ומהווה קרש קפיצה משמעותי לשוק העבודה בתחומי החשבונאות השונים.

בוגרים שסיימו לימודי הנהלת חשבונות סוג 3 הם מנהלים בעלי ידע רב ומעמיק בתחומי הנהלת החשבונות.

כבוגר תוכל לעבוד כמנהל חשבונות סוג 3 ו/או להמשיך ולהתקדם בתחומי החשבונאות ולהמשיך ללימודי חשבי שכרקורס ייעוץ מס ועוד.

בנוסף, מנהל חשבונות שברשותו תעודה של הנהלת חשבונות סוג 3 רשאי לעבוד באופן עצמאי עד להכנת המאזן, ואינו צריך תמיכה והנחיה של מנהל בכיר ממנו.
הוא יכול לנהל את תחום החשבונאות של עסק קטן לבדו, או להיות אחראי על תחום פעילות ספציפי בחברה גדולה.

מרבית מנהלי החשבונות שסיימו קורס סוג 2 ממשיכים ללמוד הנהלת חשבונות סוג 3 בשל היותם של הללו האחרונים מנהלי חשבונות מבוקשים ביותר בקרב בעלי עסקים.

מי שמסיים את הקורס בהצלחה ועובר את בחינות משרד העבודה מקבל תעודה של מנהל חשבונות סוג 3 .

מסלולי לימוד

מסלול ערב

האורך כ-9 חודשים.
שעות לימוד 17:30- 21:30.

תכנית הקורס

 • שותפות
 • חברות, כולל דו"ח רווח והפסד ועריכת מאזן.
 • התחייבויות תלויות, יעודות, עתודות, הפרשות ואירועים לאחר תאריך המאזן
 • השקעות בניירות ערך לזמן קצר
 • השקעות בניירות ערך לזמן ארוך
 • משגור
 • מימון
 • קניות ומכירות בתשלומים וחכירות לזמן ארוך
 • הטיפול החשבונאי במסים על הכנסה
 • קבלנים
 • מרכז וסניפים
 • בסיס דיווח ושחזור חשבונות
 • ניתוח דוחות כספיים
 • דוח על תזרים המזומנים
 • התקינה החשבונאות

תעודה

בוגרי קורס הנהלת חשבונות בוגר 3 מקבלים תעודת מקצוע מטעם משרד התמ״ת.

אפשרויות תעסוקה

קורס זה מאפשר לכם להרחיב את הידע המקצועי שלכם ואת חשיבותכם לארגון, ומאפשר לכם לעבוד במגוון משרות בכירות דוגמת: מנהל מחלקת הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות ראשי ועוזר חשב.

שאלות ותשובות

התעודה מוענקת מטעם משרד הכלכלה והיא תעודה מקצועית אשר מוכרת על ידי כל הגורמים במשק.
הבחינות נערכות במבני המכללה, לצד ציוני מגן.
מתקיימות שתי בחינות: עיונית ומעשית.
כן. לקראת סיום הקורס מתקיימים מרתון של שיעורים אינטנסיביים – להכנה אופטימלית.
בהחלט. בכל מקרה של כישלון ניתן לעבור את הקורס בשנית וללא כל עלות (תוך שנה מסיום הקורס ועל בסיס מקום פנוי).

​מושגים שימושיים לעבודה שוטפת

מערכת הרישום החשבונאי היא תיעוד וסידור כלל האירועים החשבונאיים בעסק; וידוא ביצוע רישום חשבונאי תקין, בהתאם להוראות התקנים הקיימים, וידוא רישום כלל הפעולות הכספיות בספרי הרשות, פיקוח על ספרי חייבים וזכאים, תכנון מערך המלוות ופיקוחו, תכנון תכנית עבודה של העובדים תחתיו והנחייה מקצועית.
ספר הנהלת חשבונות הוא מרכיב עיקרי ומהותי בניהול מערכת הנהלת החשבונות של עסק, באשר הוא. הספר מכיל ומרכז את כל החשבונות של העסק; כלל התנועות הכספיות והלא-כספיות של העסק. ספר הנהלת חשבונות מבוסס ומורכב מ-5 סוגים של חשבונות: נכסים, התחייבויות, הון עצמי, הכנסות והוצאות. ספר החשבונות מהווה מסמך חשוב ועיקרי שיכול לספק מידע לבניית דוחות כספיים.

מנהל חשבונות הוא האדם האמון על:
• רישום כלל האירועים החשבונאיים היומיומיים בארגון או בעסק, כמו: הנפקה ורישום של חשבוניות, הכנת משכורות, תשלום לספקים, רישומי מלאי, התאמות בנקים, גביית חובות.
• דיווחים תקופתיים לשלטונות מס.

מנהל חשבונות הוא תפקיד מבוקש והכרחי בכל עסק, קטן כגדול: ארגון, בעלי מלאכה, בתי עסק, עמותות, עצמאיים ועוד. מנהל חשבונות חייב להיות אדם אמין ומסור, כשכן כשמו כן הוא- אמון על הנהלת חשבונותיהם של אחרים, ועל כן חייב לגרום למעסיקיו לסמוך עליו ולהאמין ביכולתו לנהל עבורם נאמנה את החשבונות.

תזרים המזומנים הינו מונח אשר מתאר את המקורות והשימושים של הכספים. ניהול תזרים מזומנים בצורה מיטבית מאפשר לעסק לדעת בכל רגע נתון מה מצבו הפיננסי ולכן הוא מספק מידע רב ערך להנהלה באשר לסיכויים של כל תוכנית עסקית חדשה להצליח או להיכשל.
חברה אינה רק הסכום של כל רווחיה, משום שלכל חברה עומדות תביעות כאלו ואחרות אשר יכולות לשנות את רווחיה העתידיים. התחייבויות תלויות הינו מונח המובא מתוך דיני חברות ומשמעותו הוא חשיפת כל התביעות אשר נוטלת בהן חלק החברה. במהלך בירור זה ניתן לראות מהו הגורם לתביעה ולפיכך להעריך את אומדנה ואת חוזקה הכלכלי.
בישראל הגוף העיקרי האחראי על התקינה הינו "המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות". גוף זה, אשר הוקם בשנת 1997, אחראי על קביעת כללים חדשים ושיפור הכללים הקיימים, בכל הנוגע ליצירת דוחות חשבונאיים. גוף זה חשוב משום שהוא מספק אחידות ושיטתיות ביצירת דוחות פיננסים.
כל עסק נוהג להשתמש בשיטה של קבלה ותשלום עבור הסחורות והשירותים בזמנים שונים, ועל פי הסכמה בין הצדדים. תשלומים לזמן ארוך הינו סעיף חשוב בתוך המאזן התשלומים הכללי המאפשר למקבלי ההחלטות לקבל החלטות ארוכות טווח על סמך ידיעת החובות או ההתחייבויות אשר צפויים בתקופה הקרובה או הרחוקה מתאריך המאזן האחרון.
הרבה עסקים ממנים את פעילותם העיסקית ע"י שימוש בהון זר (התחייבויות), כמו הלוואות מבנקים, אשראי מספקים, שקים דחויים ועוד. למימון זה יש מחיר שנקרא ריבית (וגם לפעמים הפרשי שער או הפרשי מט"ח). הריבית מחושבת בריבית-דריבית, דבר המייקר את המימון.
 

המקפצה של הקריירה שלך!

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 מאפשר לבוגריו לרכוש ידע מקצועי, רלוונטי ונדרש ומכשיר את בוגריו לתפקיד משמעותי בעולם הנהלת החשבונות.
רוצים להבין איך הקורס ישדרג לכם את הקריירה? הזמינו שיחה חוזרת עם נציג באמצעות הטופס או חייגו 072-2570503 עכשיו ואנו נחזור אליכם להתאמת המועד הנח ביותר לתחילת לימודים בקורס הנהלת חשבונות סוג 3.

מאמרים ומדריכים בנושא

קורסים נוספים

5/5

שריינו מקום בקורס הבא!

חייגו עכשיו 09-766-1070

או השאירו פרטים, ונחזור בהקדם!